Serwisy www - projektownie
Alufelgi

Sambor K2 Lazar tuż za ujeżdżeniowym podium.

Dodano piątek, Październik 05, 2012 przez in Sportowe ciekawostki |

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodych Koni w ujeżdżeniu – w tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym,  rozegrane zostały w dniach 28-30.09.2012 na wrocławskich Partynicach.

k2

W najmłodszej kategorii koni 4-letnich wystartowały między innymi dwa konie rasy trakeńskiej. Tuż za finałowa trójką uplasował się SAMBOR K2 LAZAR, syn niemieckiego reproduktora K2 po Stradivarii i klaczy Seniorita po Radiator, urodzonej w Stadninie Koni Plękity. Hodowcą i właścicielem jest Edmund Lazarewicz/Dom Koni Lazar. Sambor K2 Lazar, dosiadany przez Dominikę Zdanowicz przez pierwsze dwa dni plasował się na miejscu trzecim, w finale był piąty, co ostatecznie zadecydowało o zajęciu IV miejsca. Sambor K2 Lazar jest półbratem startującej w skokach klaczy Synami po Ignam.

Drugi z trakeńskich czterolatków, również syn niemieckiego reproduktora – Hohenstein po Caprimond – EPOSSTEIN od klaczy Eureka po Lindley; hodowca i właściciel Elżbieta Mallert. Eposstein jest pełnym bratem finalisty MPMK w ujeżdżeniu z 2010 roku - wałacha Ehrenstein. Eposstein dosiadany był przez Danutę Kosecką (podobnie jak 2 lata temu Ehrenstein), para ta ostatecznie zajęła VI miejsce.

Czempionem 6-latków został Wonder Word sp. po Helanis sp.  od klaczy trakeńskiej Wiva po Burgund xo, dosiadany przez Teresą Tomaszewską.