Kategorie

Archiwum


Kalendarz wydarzeń

Maj  2024
Pon Wto śro Czw Pią Sob Nie
   
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
WPEC is proudly sponsored by
True Media Concepts

Tagi

Szukaj

wpisz frazęministat liczniki.org

Linki:
Fenster-service - Jarosław Skrzypiec
Serwisy www - projektownie
Alufelgi

Galeria

Trakehner Hengstmarkt 2012 w obiektywie…

Dodano wtorek, Październik 23, 2012 przez w Galeria

pa206228

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć z tegorocznego jubileuszowego 50-go Trakehner Hengstmarkt, jaki odbył się w dniach 18-21.10.2012 w Holstenhalle/ Neumünster.

Za obszerny materiał zdjęciowy serdecznie dziękujemy autorowi – Panu Jarkowi Skrzypiec.

Czwartkowa ocena ogierów na twardym podłożu.

Ocena ogierów w wolnych skokach w korytarzu oraz w ruchu luzem na hali.

Sobotnia uroczysta Gala Show w swoim końcowym akcencie nawiązująca do historii dawnych Prus Wschodnich.

Uroczyste ogłoszenie wyników uznawania, proklamacja Siegerhengst’a oraz niedzielna aukcja.

Cztery nowe reproduktory.

Dodano poniedziałek, Październik 01, 2012 przez w Galeria, Hodowlane ciekawstki

Cztery nowe reproduktory w hodowli koni rasy trakeńskiej,


zwycięstwo ogiera Cargo,


znakomita stawka synów ogiera Ajbek.

W dniach 27 ? 28.09.2012 na terenie Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim odbyła się końcowa próba dzielności po 100-dniowym treningu dla ogierów rasy trakeńskiej, w której uczestniczyło 18 ogierów.

Zwyciężył ciemno kasztanowaty CARGO, syn wybitnego ogiera Emis, a matką ogiera Cargo jest klacz Cyrkulacja, córka pełnej krwi angielskiej ogiera Skaleń xx. Ogier Cargo o wymiarach 165-183-21, którego bonitacja wynosiła 51,5 punktów, w próbie dzielności uzyskał następujące indeksy: ogólny ? 133 pkt., ujeżdżeniowy 125 pkt., skokowy ? 121 pkt. Szczególnie imponował skokami pod jeźdźcem, pracą w galopie pod jeźdźcem, galopem wytrzymałościowym oraz jezdnością pod jeźdźcem testowym. Hodowcą i właścicielem tego ogiera jest Mirosław Kulpiński.

Pozostałe trzy ogiery, które otrzymały licencję hodowlaną, to synowie znakomitego Ajbeka (Agar ? Agenda po Aspirant), hodowli SK liski a własności Marka Pzreczewskeigo. Trzej synowie Ajbeka są wyhodowani przez Marka Przeczewskiego, a właścicielem ich jest syn ? Andrzej Przeczewski.

Zdobywcą trzeciego miejsca jest gniady KORYNT od klaczy Koryntia po Czak. Bonitowany na 51,5 pkt., o wymiarach 167-193-20,5, uzyskał następujące indeksy: ogólny ? 125 pkt., ujeżdżeniowy ? 127 pkt., skokowy ? 124 pkt. W próbie dzielności zachwycił galopem wytrzymałościowym, a na jeźdźcu testowym zrobił duże wrażenie jezdnością, przydatnością do ujeżdżenia i skoków. Korynt jest ogierem w bardzo dobrym typie rasowym i samczym, o bardzo pięknej, głębokiej kłodzie, dobrej muskulaturze łopatki i zadu.

Zdobywcą czwartego miejsca został kary NEGR od klaczy Negri po Poll, której matką jest Nasturcja po Kondor, a babką Nemezja po Pistolet. Ogier ten otrzymał 52 punkty bonitacyjne, jego wymiary to 168-195-20,5, a indeksy użytkowe: 121 ? ogólny, 132 ? ujeżdżeniowy, najwyższy w roczniku i 121 – skokowy. Ogier ten przedstawia sobą bardzo dobry typ wierzchowy, wyróżnia się pracą w stępie pod jeźdźcem oraz wysoką jezdnością i przydatnością do ujeżdżenia.

Piąte miejsce zajął bardzo szlachetny i dużej urody kary JAZON od klaczy Jasmin po Lwów. Ogier Jazon jest trzykrotnie zinbredowany na doskonałego Aspiranta. Bonitacja Jazona wynosiła 51 pkt., a wymiary: 164-189-20,5. Podczas próby dzielności i w opinii jeźdźca testowego robił wrażenie konia wszechstronnego i w przyszłości powinien trafić do konkurencji WKKW, o czym świadczą również indeksy: ogólny ? 120, ujeżdżeniowy ? 125 i skokowy ? 119 pkt.

Dr Adam Jończyk - członek Komisji ZT Starogard Gdański 27-28.09.2012

Dziękujemy za piękną i obszerną galerię zdjęć, której autorem jest Jarosław Skrzypiec.

Powrót do przeszłości…

Dodano środa, Styczeń 25, 2012 przez w Galeria, Hodowlane ciekawstki

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu niepowtarzalne archiwalne już zdjęcia liskowskiego stada. Dokładnej daty zatrzymania koni w kadrze niestety nie znamy, ale wprawne oko z pewnością wychwyci pewien drobny „siwy” szczegół, jaki pojawia się na niektórych zdjęciach. Czy Państwo go rozpoznają? Zachęcamy do podzielenia się spostrzeżeniami…

Autor zdjęć również jest nieznany, ale za udostępnienie tych pięknych fragmentów z przeszłości bardzo serdecznie dziękujemy Agnieszce. (ZR)

Gościnny Tasdorf

Dodano poniedziałek, Listopad 07, 2011 przez w Galeria, Wydarzenia - Informacje

tasdorf

Niedaleko Neumünster (Schleswig-Holstein) położona jest niezwykła Stadnina Tasdorf, której właścicielką jest Petra Wilm, Prezydent Trakehner Verband w Niemczech jak również utytułowana zawodniczka dyscypliny ujeżdżenia.

Założenie stadniny datuje się na rok 1997 roku jako majątku ziemskiego sąsiadującego z istniejącym od ponad 30 lat centrum jeździeckim. Decydującym impulsem do stworzenia wymarzonej stadniny był zakup ogiera trakeńskiego Ivernel. W okazałych budynkach stajennych z czerwonej cegły utrzymywane są najlepszej jakości licencjonowane ogiery, klacze i młodzież hodowalna. Przy stadninie znajduje się również centrum pobierania nasienia z doskonale wyposażonym laboratorium, ponadto solarium, kryta ujeżdżalnia, bieżnia, place treningowe i pięknie położone rozległe pastwiska. W stadninie Tasdorf najważniejsze są konie i całe życie toczy się właśnie wokół nich.

W ostatni weekend października wraz z moimi kolegami ze Śląska odwiedziliśmy tę wspaniałą stadninę. Na każdego z nas wywarła ogromne wrażenie. Pierwsze, co nam się nasunęło, to określenie „Małe Trakeny”, gdyż podobieństwo do historycznej stadniny było uderzające, tylko w tym przypadku w miniaturze. Mieliśmy ponadto okazję obejrzeć ogiery czołowe, zwiedziliśmy stajnie hodowlane oraz stajnię sportową. Zostaliśmy, jak zawsze, bardzo ciepło przyjęci przez naszych niemieckich przyjaciół.

Krótka foto galeria powinna przybliżyć Państwu to wspaniałe miejsce.

http://www.gestuet-tasdorf.de

Tekst i zdjęcia: Jarosław Skrzypiec

Fotograficzne impresje z Neumünster

Dodano środa, Październik 26, 2011 przez w Galeria, Hodowlane ciekawstki

Prezentujemy Państwu obszerną galerię zdjęć z Trakehner Hengstmarkt z Neumünster (20-23.10.2011).

 Autorem zdjęć jest Jarosław Skrzypiec, któremy serdecznie dziękujemy za nadesłany materiał.

Zapraszamy do oglądania!

Trakehner Hengstmarkt 2010 – Neumünster

Dodano wtorek, Listopad 02, 2010 przez w Galeria

Fotorelacja – autor zdjęć: Jarosław Skrzypiec

Sheridan zwyciężył na Litwie (zdj. Janusz Wejer)

Dodano poniedziałek, Wrzesień 27, 2010 przez w Galeria, Hodowlane ciekawstki

g-sheridan-payt-2 Sheridan (po Gluosnis od Szimi po Anonim) hodowli i własności Gerharda Mendla hodowcy z Połapina (województwo warmińsko-mazurskie) zwyciężył podczas „Litewskiego Korungu” (uznawanie koni do hodowli) i został czempionem ogierów, uzyskując licencję hodowlaną.  Gratulujemy hodowcy sukcesu!!!

W galerii uznane do hodowli (i co ciekawsze)  ogiery oraz licencjonowane  klacze.

Ogiery 2010 raz jeszcze

Dodano piątek, Wrzesień 17, 2010 przez w Galeria

Próba dzielności Ogierów Starogard Gdański

Dodano czwartek, Wrzesień 16, 2010 przez w Galeria

Zakład treningowy Ogierów Trakeńskich 2010 Starogard Gdański

Dodano środa, Wrzesień 01, 2010 przez w Galeria

Polecane artykuły


F

@2010 trakeny.info - Oficjalna Strona Hodowców i Miłośników Rasy Trakeńskiej.
Kopiowanie lub rozpowszechnianie jakiejkolwiek części serwisu (grafiki czy tekstów) bez zgody właścicieli jest całkowicie zabronione i narusza prawa autorskie.
Projekt graficzny i wykonanie: www.aurorastudio.eu